e-Belediye

Belediye hizmet binamıza gelmenize gerek kalmadan, işlemlerinizi E-Belediye uygulamamız üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirebilirsiniz. E-Belediye uygulamamıza giriş için tıklayınız.

 

GÜVENLİK UYARILARI

E-Belediye uygulamamız aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz ödemelerinizin ve kişisel bilgilerinizin güvende olması bizim için önemlidir. Gerekli güvenlik önlemlerini en yüksek seviyede tutabilmek için en son teknolojilerle gerekli tedbirleri almaya gayret gösteriyoruz.

Güvenlik açısından alınması gereken en önemli önlem TC Kimlik Numaranız, sicil numaranız ve şifrenizin gizliliğini sağlamaktır. Bu bilgileri lütfen üçüncü kişilerle paylaşmayınız.

İşlemlerinize başlamadan önce, adres çubuğunuzdaki adresin https://ebelediye.akcakoca.bel.tr adresiyle başladığını kontrol ediniz.

Ödeme sayfaları 128 bit SSL şifreleme altyapısını kullanmaktadır. Ödeme penceresinde kullandığınız tarayıcıya göre sağ alt ya da sağ üstte bulunan kilit ikonuna tıkladığınızda açılan sertifikanın geçerliliğini kontrol ediniz.

Halka açık bir bilgisayardan ve/veya halka açık bir ağ üzerinden işlem yapmanızı önermemekle birlikte, mecburi durumlarda tarayıcıların “Gizli Pencere” özelliğinden yararlanmanızı öneririz.

Güncellemeleri tam yapılmış ve orijinal antivirüs/antispyware yazılımları kullanınız.

Antivirüs yazılımları, sisteminizi, tuş vuruşlarınızı kaydedip internet üzerinden bilgi aktaran trojan programlar da dahil olmak üzere bilinen virüslerin pek çoğundan korumakla birlikte, söz konusu koruma hiçbir zaman %100 olamamaktadır. Bu nedenle, bu tür yazılımlar kullanıyor olsanız dahi, E-Belediye uygulamamıza giriş yapmadan önce, bahse konu diğer önlemleri göz ardı etmeyiniz.