Ceneviz Kalesi Plajı (Mavi Bayraklı)

Karadeniz sahilleri arasında Mavi Bayrak alabilen tek turizm merkezi Akçakoca’dır. Ceneviz Kalesi Plajı, Tarihi Ceneviz Kalesi’nin bulunduğu bölgede ilki 1997 yılı olmak üzere pek çok kez Mavi Bayrak ile ödüllendirilmiş, işletmesi belediyemiz tarafından sürdürülen ilçemizin en önemli plajı konumundadır.

Ceneviz Kalesi Plajı, doğanın tüm tonlarını yansıtan ıhlamur, kestane ve gürgen ağaçları ile çevrelenmiş bir halk plajıdır. Dünya üzerinde eşine ender rastlanan ve “Siyah İnci” adı verilen bir kum türüne sahiptir. Bu kum türünün en önemli özelliği, vücuda yapışmaması ve kuruduğunda kolaylıkla vücuttan ayrılmasıdır.

Ceneviz Kalesi Plajı’nın en yakın havaalanına uzaklığı 230 km, şehir merkezine uzaklığı 3 km’dir. Toplu taşıma ile de ulaşımın bulunduğu plajda, çakıl, kayalık, ahşap iskele ve beton platform bulunmamaktadır. Ceneviz Kalesi Plajı, tescillenmiş tüm bu güzellikleriyle çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamakta, keyifli bir tatilin ilk akla gelen adreslerinden biri olmaktadır.

Ceneviz Kalesi Plajı’nın su analizleri ve teknik bilgilerine erişim için Mavi Bayrak Türkiye‘nin resmi internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.

KONUM