Mahalle Evleri Restorasyon Projesi

Akçakoca’nın göz bebeği, Yukarı Mahalle bünyesindeki Cumhuriyet Caddesi’nde hummalı bir çalışma başlatıldı. Proje kapsamında, tarihe ışık tutan yapılarıyla ünlü mahalle ve cadde restore edilecek, turizme kazandırılacak.

Yukarı Mahalle’de yer alan tarihi yapıların aslına uygun bir biçimde restore edilmesi ve sokak sağlıklaştırması çalışmaları kapsamında, bölgedeki hak sahiplerine bilgi verilmek üzere düzenlenen toplantıyla ilk adımları atılan projeye dair konuşan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, “Yukarı Mahalle bizim göz bebeğimiz, belki belli bir süre görünmemiş. Ama bizler oraya el attık, Yukarı Mahalle’yi belli bir noktaya getirmek istiyoruz.” diye konuştu.

 

Bu Yıl Başlıyoruz

Yemenici, çalışmara bu yıl başlanacağının müjdesini vererek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sene Bismillah diyoruz, ana cadde üzerinde yıkılmak üzere olan binanın önümüzdeki günlerde ihalesi var inşallah. İlk binamızdan başlayarak sırayla, özellikle ana caddemiz ve yöresel pazarımızı kurduğumuz tüm binaları hem tescilli olan, hem tescilli olmayan sit alanı içerisinde olan tüm binalarımızı başta restorasyon projelerimizi hazırlayıp, daha sonra da inşallah restorasyonlarını gerçekleştirmek için düğmeye basacağız.”

Projeyi Paylaş