13 Haz 2022

ÖĞRENCİLERİN EL EMEKLERİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Akçakoca Kredi Yurtlar Kurumu ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen sergide, yurtta kalan öğrenciler tarafından hazırlanan yağlı boya resim ve el ürünleri sergilendi. Kredi Yurtlar Kurumu fuayesinde sanatseverlerin beğenisine sunulan karma sergide, öğrencilerin eserlerine yer verildi. Sanat alanında birbirinden farklı türde ve tarzda pek çok yapıtın bulunduğu sergiye katılan öğrencilerin, kendi perspektiflerinden hazırladıkları ürünler sanatseverlerle buluştu.
Serginin açılışına il ve ilçe protokolünden yetkililer ile daire müdürleri, aynı zamanda Akçakoca Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Gönüllü Koordinatörü Nursen YANMAZ katıldı.
Sanatın gündemdeki yerinin her daim koruduğunu belirten serginin açılış kurdelesini kesen Akçakoca Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Gönüllü Koordinatörü Nursen YANMAZ “Sanat ile toplumsal değişim ve gelişmeler ilk çağlardan beri birbiri ile yakından ilişkili içinde olmuştur. Sanat insanın yaşamsal süreci içerisinde sürekli var olan kavramlardır. Başarılı öğrencilerimizde yüreklerinde hissettikleri duygularını çalışmalarına yansıtmışlar. Bu vesileyle çalışmalarını bizlerle paylaşan, eserleri ile değer ve anlam katan Kredi Yurtlar Kurumu öğrencilerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye ifade etti.
Açılış sonrası sergiyi gezen Nursen YANMAZ’a, Kredi Yurtlar Kurumu müdürlüğünce tablo hediye edildi.

Haberi Paylaş