31 Ara 2019

Hayırsever İşadamı, Şifalısu’ya Şadırvan- Mescit Yaptırıyor

D-655 Akçakoca – Düzce karayolu üzerinde bulunan ve geçtiğimiz yıllarda Akçakoca Belediyesine devredilen Şifalı Su mesire alanına, hayırsever işadamı Burhan Özdemir tarafından şadırvan-mescit yaptırılacak.
Düzce’den Akçakoca’ya gelirken ya da Akçakoca’dan Düzce’ye giderken yol üzerinde 17. kilometrede bulunan Şifalı Su ve Orman İçi Dinlenme Yerine, Akçakocalı hayırsever işadamı tarafından şadırvan-mescit yaptırılacak. Abisi merhum İhsan Özdemir’in adını vereceği çift kubbeli şadırvan – mescidin, Selçuklu – Osmanlı mimarisinden esinlenerek yaptıracağı öğrenildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz; “Vatandaşlarımız su almak için Şifalı suya geldiklerinde, en büyük şikayetleri abdest alıp namaz kılacakları bir yerin olmamasıydı. Sayın Valimiz Zülkif Dağlı, sayın kaymakamımız Yasin Öztürk ve Burhan Özdemir kardeşimizin girişimi ile şifalı suya mescit ve şadırvan yapılacak. Kimse merak etmesin, vatandaşlar Şifalısu’ya geldiklerinde sadece su ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayacak kahvaltı ve diğer ihtiyaçlarının tamamına cevap verecek bir konuma getireceğiz. Yol üstü hizmet anlamında bir kalite getireceğiz. 2020 yılı yaz sezonuna hepsini yetiştirmeye çalışacağız, az sabretsinler “ değerlendirmesinde bulundu.

Haberi Paylaş