09 Tem 2019

FESTİVAL AÇILIŞINA MEHTER VE FOLKLÖR GÖSTERİLERİ RENK KATTI

Gerçekleşen kortej yürüyüşünün ardından, Düzce Belediyesi mehter takımı hükümet konağı önünde gösteri gerçekleştirdi.

Burada yapılan resmi açılış saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını ev sahibi olan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz yaptı ve konuşmasında şu sözlere yer verdi “Uzun bir aradan sonra gerçekleştirdiğimiz festivale destek veren herkese teşekkür ediyorum. Arzumuz daha da güzellerini gelecek yıllarda da yapmak olup, Akçakoca’ya daha çok konuk gelmesini Turizmde daha büyük atılımlar yapmasını ve esnafımızın ekonomisine olumlu katkılar sağlamaktır. Festivale büyük katkı ve destek veren başta Sayın Valimiz Dr.Zülkif Dağlı olmak üzere, festivalin açılışına katılarak onur veren, bize destek olan Düzce Milletvekillerimiz Ayşe Keşir ile Ümit Yılmaz’a ve iş adamlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Yanmaz’dan sonra birer konuşma yapan Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ümit Yılmaz Akçakoca’nın çok önemli bir turizm beldesi olduğunu ve gelişmesi için gereken desteği vereceklerini söylediler.

Son konuşmacı Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı Akçakoca’nın Türkiye’de turizmi ile başlatan ilçelerinden birisi olduğunu vurgulayarak ; Vali Dağlı, “Çocukluğumuzda fotoğraflarından bildiğimiz 11 tane halk plajıyla, Türkiye’de Karadeniz’in ilk mavi bayraklı bugün üç mavi bayraklı plajıyla konuklarını ağırlayan, gerçekten bu manada Karadeniz’in nadide bir kentidir. Akçakoca’mıza bu anlamda çok önemli projelerimiz hayata geçirdik ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Melenağzı başta olmak üzere ilçenin bir çok noktasında uygulamaya geçireceğimiz önemli projelerimiz var. Bu duygu ve düşüncelerimle festivalimizin gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm herkesi kutluyor. Akçakoca’mıza hayırlı olsun” diye ifade etti.

Gerçekleşen konuşmaların ardından ; Akçakoca Belediyesi Karaatmacalar folklör ekipleri, Düzce Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ve Anadolu Lisesi folklör ekipleri birbirinden güzel oyunlarını sergilediler. Sergilenen oyunlar ilgiyle izlendi ve protokol mensupları da oynan horonlara eşlik etti. Folkör ekiplerine teşekkür plaketleri Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı, Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk tarafından takdim edildi.

Festival açılış programı markalaşan “Finduk Fest” in tescil belgesinin Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a takdim edilmesiyle son buldu.

Haberi Paylaş