27 Haz 2018

El Sanatları Ve Giyim Sergisinin Açılışı Gerçekleşti

Her yıl olduğu gibi bu yılda da İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri belediye nikah salonunda sergilendi. Birbirinden değerli ve ayrı güzellikte olan ve kursiyerler tarafından yapılan el işleri davetliler tarafından çok beğenildi.

İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ile eşi Nilay Koyuncu Yemenici, İl Genel Meclis Başkanı Ayfer Yılmaz tarafından kurdelesi kesilen el sanatları sergisinde kursiyerler kendileri yaptıkları ürünleri bir bir tanıttılar.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Yalılı farklı dallarda bir çok kursun açılarak, kursiyerlere çok şeyler öğretildiğini ifade ederek şunları söyledi “Hayat boyu öğrenmede etkin bir eğitim kurumu olan Halk Eğitim Merkezleri beşikten mezara kadar eğitim ilkesinden hareketle tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet etmeyi kendisine amaç edinmiş, kültürel değerlere önem veren, eğitim kurumlarıdır. Her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kursların düzenlendiği Halk Eğitim Merkezlerinin Milli Eğitim faaliyetleri içerisinde büyük bir yeri ve önemi vardır. Her zaman her yerde ve herkes için eğitim sloganımızdan yola çıkarak yapmış olduğumuz yoğun çalışmalarda amacımız Halk Eğitimi Merkezimizi sadece dikiş-nakış kursları ile akla gelen bir kurum olmaktan çıkartarak her yaşa, ilgiye ve günümüzün ihtiyaçlarına uygun eğitimlerin verildiği hayat boyu öğrenme merkezlerine dönüştürmektir. Gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalarda bizlere desteklerini esirgemeyen, çalışmalarımızda bizlere yol gösteren başta ilçe Kaymakamımız Sayın Yasin Öztürk’e, Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yemenici’ye ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Ezer’e ve işbirliği içinde hareket ettiğimiz diğer tüm kurum ve kuruluşlarımıza sonsuz teşekkür ediyor, önümüzdeki yıllarda kurumumuz tarafından açılacak kurslara tüm halkımızın katılımını ve desteğini bekliyoruz. Sergimize katılımlarınızdan dolayı hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye ifade etti.

Halk Eğitim Müdürü Hasan Yalılı’nın gerçekleştirdiği konuşmanın ardından, İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ile eşi Nilay Koyuncu Yemenici, İl Genel Meclis Başkanı Ayfer Yılmaz tarafından serginin açılışı gerçekleştirildi.

Haberi Paylaş