02 Eki 2018

Bilim Şenliği Açılışı Gerçekleşti

Akçakoca Belediyesi “Bilim Şenliği” etkinliği açılışı ve ödül töreni gerçekleşti. Etkinlikte, öğrenciler yapmış oldukları projeleri etkinlik kapsamında sergilerken, etkinlik büyük ilgi gördü.
Gerçekleşen etkinliğe Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. İlhan Genç, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Ayfer Yılmaz, İl ve İlçe daire müdürleri katıldı.
Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici gerçekleştirdiği açılış konuşmasında TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği programına katılanlara teşekkür etti. Başkan Yemenici” Bilim şenlikleri öğrenmeye istekli bireylerin yetiştirdiği öğrenme metotlarından biridir. Eğitim kurumları ve eğitime gönül vermiş kurumların amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır” sözlerine yer verdi.
Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin konuşmasının ardından Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’de bilim etkinliğinin gençlerin geleceğini inşa edeceğine vurgu yaparak” Biz inanıyoruz ki Akçakoca’dan ve Düzce’den bu tür etkinliklerle eğitim kalitesinin artmasıyla birlikte bu tür etkinlikleri deneyim fırsatı vermesiyle birlikte Düzce’nin geleceğine inşa eden gençler olacaktır ” diye konuştu.
Düzce Valisi Zülkif Dağlı, güzel bir ilçede böylesine güzel bir etkinlik yapmanın önemli olduğunu söyledi. Bilim şenliğinin Düzce’nin diğer ilçelerinde de yapılması için çalışmaların başlatacağını belirterek “Akçakoca’da güzel bir etkinlikte bir araya geldik. Bilim şenliği Akçakoca’mıza, Düzce’mize ve gençlerimize hayırlı olsun. Bu manada bilim şenliği gerçekten önemli. Gerçekten kutlanacak olan bir çalışma. Belediye Başkanımıza ve TÜBİTAK Başkanlığımıza teşekkür ediyoruz. Bu bilim şenliğimizi diğer ilçelerde de yaygınlaştırmaya çalışacağız” diye ifade etti.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri ; bisiklet, tenis ve koşu müsabakalarında dereceye girenlere ödül taktimi yaptı, açılış töreni gerçekleşti ve tek tek tüm atölyeler gezildi.

Haberi Paylaş