08 Şub 2018

BELİRLENEN YOL HARİTASINDA BAŞARIYLA YOL ALINIYOR

Akçakoca, tarihi doku ve doğal güzelliklerin birleşmesiyle oluşan tabiat harikalarıyla örülü muhteşem bir coğrafya. Mavinin her tonunun bulunduğu birbirinden güzel koyları, denizin kıyısındaki plajları ve yeşilin bin bir çeşidiyle huzur arayanlara hitap eden tüm yönleriyle kültürel ve turistlik bir ilçe olup, Akçakoca Belediyesi tüm gayretiyle bu özellikleri içine alan çalışmaları ön planda tutarak adım atmaya devam ediyor.

2014 yılından itibaren, Akçakoca’da ciddi yatırımlar ve hizmetlere imza atıldı. Çalışmaları tamamlanan ve devam eden birçok proje ile ilçe de gelişim ve değişim yaşandı. Gerçekleşen çalışmalardan bir tanesi de Merkez cami etrafı düzenlemesi oldu ve bu proje ; Kurtuluş savaşı rölyefiyle, havuzlarıyla, dikey bahçeleriyle, su jetiyle, yürüyen merdiveniyle, çınar ile palmiye ağaçlarıyla ilçeye renk kattı.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici konuyla ilgili şu sözlere yer verdi “Akçakoca için şekillenen hayallerle yola çıktık. Şeffaflık ve ortak akılla yönetim anlayışı çerçevesinde, yatırımlarımızı ve projelerimizi kentimizin markalaşması için başlattık. İlçemizin geleceğini değerli halkımızdan aldığımız destek ve güçle şekillendiriyoruz. Akçakoca’mızı geleceğe taşıyan adımlar atmaya devam edeceğiz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar içerisinde yer alan Merkez cami etrafı çevre düzenleme çalışmalarımızda sona gelindi, çok kısa zamanda güzel bir açılış ile hizmete açılacaktır” diye ifade etti.

Haberi Paylaş