24 Kas 2021

BELEDİYE BAŞKANI MEHMET OKAN YANMAZ’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Belediye Başkanı Yanmaz mesajında şu sözlere yer verdi “ 24 Kasım günü, gelecek neslimiz olan çocukları ve gençleri sevgiyle, fedakârlıkla, eğitimle, öğretimle besleyerek görevlerini layıkıyla yerine getiren öğretmenlere, milletçe taşıdığımız samimi duyguların ifadesi için bir fırsat günüdür.
İçinde bulunduğumuz iletişim çağında bilgili, yetenekli, birbirine saygılı, sorumluluklarını bilen, milli değerlere önem veren bireyler kuşkusuz ki onlar sayesinde yetişmektedir. Bu nedenle, milletimizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında en büyük payı bulunan öğretmenlerimize daima minnet ve şükran borçluyuz.
Öğretmenlerimizin ; sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişin ışığında geleceğe bakabilen, güzel ahlak sahibi, insana ve değerlerine saygılı, araştıran, okuyan, sorgulayan, yorumlayan, milletine ve ülkesine bağlı nesiller yetiştirmeleri geleceğimize yapılacak en büyük yatırımdır.
Bu duygu ve düşüncelerle ; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu kutsal ve onurlu mesleği icra ederken ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” diye ifade etti.

Haberi Paylaş