22 Nis 2019

BAŞKANLIK KOLTUĞUNA TEMSİLİ ÇOCUK BAŞKANLAR OTURDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın başkanlık makamına Gönül Yavuz ilköğretim okulu 4 / A sınıfı öğrencilerinden Çağan Efe Akar ve ardından İkra Albayrak geçti.

Başkanlık koltuğuna oturan Çağan Efe Akar ve İkra Albayrak arkadaşlarının şikayet ve isteklerini iletti. Temsili Başkanlar daha sonra Başkan yardımcısı ile müdürlere okuldaki ve çevresindeki eksikliklerin giderilmesi için talimatlar verdi.

Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın Antalya’da gerçekleşen programından dolayı yerine vekalet eden Başkan Yardımcısı Hakan Öztaş şu sözlere yer verdi “Çocuklara şefkat ve merhametle yaklaşılması ve onların görüşlerine değer verilmesi gerekli. İnanıyorum ki, yarınlarımızı temsil eden çocuklarımız geçmişten aldıkları güçle, geleceği şekillendirecek, müreffeh bir Türkiye’de önemli roller üstlenecekler. 23 Nisan, Dünya’da çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması bakımından da ayrı bir öneme sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerimle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum” diye belirtti.

Başkan Yardımcısı Hakan Öztaş, temsili Belediye Başkanlarına günün anlam ve önemine ilişkin hediyeleri takdim ederek kendilerinden gelen taleplerin yerine getireceğini söyledi ve hayatlarında başarılar diledi.

Haberi Paylaş