10 Oca 2019

Başkan Yemenici’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yemenici mesajında şu sözlere yer verdi “10 Ocak, basın çalışanlarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana ülkemizde “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Basının önemi, teknolojik gelişmeler nedeniyle günümüzde daha da artmıştır. Olayları doğru, ilkeli, meslek etiğini her şeyin üstünde tutarak özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde, objektif görev anlayışıyla değerlendiren, halkın gözü kulağı ve sesi olarak kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine de imkan sağlayarak toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirerek halkın bilgilenmesine ve bilinçlenmesine de önemli katkılar sunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerimle ilçemizin, ilimizin tanıtılmasına ve gelişmesine büyük katkı sağlayan, sorunların çözümünde bizlerle birlikte yol alan tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyor, ebediyete intikal eden değerli gazetecilerimizi rahmetle anıyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum” diye belirtti.

Haberi Paylaş