29 Oca 2019

Başkan Yemenici Vatandaşlara Çevre Dostu Bez Çanta Dağıttı

Akçakoca Belediyesi, plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamaları desteklemek amacıyla bez çanta dağıttı.

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, vatandaşların alışverişlerinde uzun süre kullanılabileceği alışveriş çantasını halk pazarında dağıttı.

7000 adet yaptırılan bez çantanın 2000 adeti bugün pazaryerinde dağıtılırken, 5000 adeti ilçenin farklı noktalarında dağıtılacaktır.

Çevre Bakanlığının sıfır atık projesi kapsamında başlatmış olduğu çalışmaya Akçakoca Belediyesi olarak destek verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici “ Sıfır atık projesi kapsamında, plastik atıkların sona erdirilmesi ve geri dönüşümünü ciddi anlamda hayata geçirilmesi ve poşet israfının az yapılması noktasında marketlerde ücretli satılmaya başladı. Bizde bu işe destek vermemiz gerektiğini biliyoruz, bugün inşallah vatandaşlarımıza bez çantalar dağıtacağız. Halkımız alışverişlerini bundan sonra bez çantalarını kullanarak yapacaklar. Sıfır atık kampanyasına desteğimiz sonuna kadar devam edecek inşallah” diye konuştu.

Haberi Paylaş