05 Tem 2018

Başkan Yemenici Sınava Katılacak Öğrencilere Başarılar Diledi

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı)’nda tüm öğrencilere başarılar diledi.

Başkan Yemenici mesajında şu sözlere yer verdi “Gençlerimizin geleceği için büyük önem arz eden üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 30 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YKS sınavında başarılı olacaklarına inanıyorum. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanmaları, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim konusunda devam etmeleri en büyük dileğimizdir.

Sevgili gençler; biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınav esnasında ise ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçeğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu nedenle sizi mutlu edecek sonuca yine siz karar vereceksiniz. Bizler, sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Bu vesileyle bugüne kadar sizlerin yetişmesinde her türlü fedakarlığı üstlenen öğretmenlerinize, ailelerinize, teşekkür ediyor, ilimiz ve ülkemiz genelinde sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diliyor, çalışmalarınızın ve emeklerinizin karşılığını almanızı canı gönülden temenni ediyorum” diye ifade etti.

Haberi Paylaş