18 Ara 2018

Başkan Yemenici Döneminde Araç Filosu Hem Büyüdü Hem Yenilendi

Akçakoca Belediyesi’nin ulaşım hizmetleri, araç filosuna alınan 4 yeni otobüs ile güçlendirildi. Yıl sonu itibari ile özel taşımacılığın sona ereceği, hizmetlerin 1 Ocak’tan itibaren belediyenin kendi otobüsleriyle devam edeceği dikkate alınarak filoya katılan, her biri 21 oturaklı 4 yeni lüks otobüs törenle hizmete açıldı.
Araçların hizmete girmesi nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda saat 14.00’de düzenlenen törende Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ve Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici birer konuşma yaptılar.
Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici gerçekleştirdiği konuşmada şu sözlere yer verdi “ Gerek belediyemize gerekse ilçemize ulaşım hizmeti sunacak olan sıfır kilometre otobüsümüzü inşallah devreye alıyoruz. Biliyorsunuz Akçakoca Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü dönemimizde ayrı bir birim ayrı bir müdürlük olarak kuruldu ve özel halk otobüsleri üzerinden ulaşım hizmetleri yürütülüyordu. Bu ay içerisinde sözleşmeleri sona eriyor ve halkımızla yaptığımız istişarelerde bunun belediye elinde yürütülmesi gerektiği yönünde geri dönüşüm aldık. Tamamıyla ulaşım hizmetlerimizi kendi bünyemize almaya karar verdik, bugün inşallah kazasız belasız otobüslerimiz Akçakoca’ya ulaştılar. Öncelikle Akçakoca Belediyemize, hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun demek istiyorum. Rabbim kazasız belasız bir şekilde bu hizmeti sunmayı nasip etsin” diye ifade etti.
Başkan Yemenici’nin konuşmasından sonra İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk’de otobüslerin belediyeye ve ilçe halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi ve sözlerine şöyle devam etti “Yeni alınan otobüslerin kazasız belasız hizmet vermesini diliyorum. Bu anlamda Belediye Başkanımızın hizmetlerinin çok başarılı olduğunu biliyorum, kendisine ve personeline teşekkür ediyorum” diye belirtti.
Konuşmaların ardından Müftü Şaban Soytekinoğlu tarafından okunan duanın ardından koç kesimi gerçekleştirildi.
Yeni otobüslerin koltuğuna oturan Belediye Başkanı Yemenici, basına yaptığı açıklamada “Ulaşım hizmetlerinde yeni otobüslerle hizmet vermek seçim çalışmalarında vaat ettiğim sözlerden biriydi ve bunu gerçekleştirmenin vermiş olduğu mutluluğu yaşıyoruz” dedi.
Başkan Yemenici, özel halk otobüsü işletmecilerinin yıl sonu itibariyle sözleşmelerinin sona ereceğini vurgulayarak, özel halk sürücülerine yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Haberi Paylaş