15 Oca 2019

Başkan Yemenici Çocuklarla Kitap Okuma Etkinliğinde Bir Aradaydı

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, kitap okuma etkinliğini gerçekleştiren öğrencileri ve okul idarecilerini Abant Kahvecisi’nde ağırladı.

Atatürk ortaokulu öğrencileriyle birlikte kitap okuyan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici çocuklarla sohbet ederek şu sözlere yer verdi “Kitaplar aydınlığın ve uygarlığın ışıldayan yüzüdür. Okumak insanın özgüvenini artırır, bilgilendikçe, okudukça insanın özgüveni daha çok artar. İnsan bildiği, okuduğu zaman hiçbir şey bilmediğinin farkına varır. Kitap okumanın özellikle çocuklarımızın kişisel gelişimine önemli katkıları vardır. Kitap okumak fikir yapısını, hayal dünyasını geliştirir, sözcük dağarcığını artırarak birikim kazandırır. Onlarla birlikte kitap okumalıyız ve bu sayede çocuklarımızı kitap okumaya teşvik etmeliyiz” diye ifade etti.

Okul Müdürü Aykan Gülbahar’ın eşlik ettiği öğrencilere sıcak ortamda aperatif sunumu da yapılırken, etkinlikten memnun kalan öğrenciler, kendilerine bu imkanı sağlayan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye ve personele teşekkür ettiler.

Haberi Paylaş