27 May 2019

BAŞKAN YANMAZ DÜZCE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ TEBRİK ETTİ

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne ikinci kez atanan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar için bir tebrik mesajı yayımladı.

15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Düzce Üniversitesi Rektörlüğü yapan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2.’inci defa atanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yanmaz, şunları söyledi “ Rektörlük vazifesini yürütürken geride kalan dört yıl boyunca öncelikli hedefi ; bilimin ışığında, yaşadığımız şehre ve ülkemize faydalı olmak, yıldızı parlayan bir üniversite profili oluşturmaktı. Sayın Çakar’ın bu ulvi makamı tecrübe etmiş birisi olarak, ulusal ve uluslararası akademik gelişmelerin bilincinde, kurumsal düşünen, hesap verilebilirlik ve şeffaflık ilkesinden asla ödün vermeden, hiç kimseyi ötekileştirmeden, Düzce’miz ve ülkemiz adına yapılacak daha çok şeylerin olduğuna inanarak sorumluluklarınıza sahip çıkacağına inancımız sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerimle bundan sonraki süreçte de Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın bütünleştirici ve gerçekçi bir yönetim anlayışının hakim olduğu, demokratik bir yönetimde fikirlerin özgürce söylenip tartışıldığı, akademik bir atmosferin hüküm sürdüğü yönetimi muhafaza edeceğinize inanıyor, tebrik

Haberi Paylaş