08 Mar 2019

Başkan Cüneyt Yemenici’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici mesajında şu sözlere yer verdi “Şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir. Bir toplum aynı gayeye bütün kadınları ve erkekleriyle yürümezse ilerlemesine ve modernleşmesine teknik bakımdan imkan, ilmi bakımdan da ihtimal yoktur” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öngörüsü ve çabalarıyla Cumhuriyet döneminde Türk Kadınının sosyal yaşamda hak ettiği yeri almasına yönelik girişimler başlamıştır.

Bu girişimler ile birlikte Türk kadınına ilk olarak seçme ve seçilme hakkı verilmiş, kadınlarımızın sosyal statülerinin geliştirilmesine yönelik önemli ilerlemeler sağlanmıştır.

Günümüzde de kadınlarımızın ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel alanlarda daha çok yer alarak, saygın bir konuma gelmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar, başta devletimiz olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve özel sektörün işbirliği ile devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta şehit ve gazi anneleri ile eşleri olmak üzere; yaşamımızın her anını varlıklarıyla onurlandıran, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden fedakar kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye ifade etti.

Haberi Paylaş