03 Ara 2018

Başkan Cüneyt Yemenici’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici mesajında şu ifadelere yer verdi “Engelli vatandaşlara toplumun ayrılmaz birer parçası olduklarını hissettirerek sorunlarına çözüm üretmek noktasında herkesin gücü ve imkanı ölçüsünde bir şeyler yapması gerekmektedir. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının önemli göstergelerinden biridir.
Yapılan yasal düzenlemelerle engellilerin sosyal, ekonomik ve kültürel hayata katılmasına yönelik çalışmalar her geçen gün daha iyiye gitmektedir. Devletimizin engellilerin eğitim, istihdam, sağlık hizmetleri, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin sorunlarının çözümünde gücünü her daim hissettirerek, duyarlılık ve farkındalık yaratma yolunda ilerlemeye devam edeceğine inancımız tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün” toplumsal bilincin artırılması, yardımlaşma ve empati düzeyinin yükselmesine vesile olmasını diliyor, engelli vatandaşlarımıza aileleri ile birlikte mutlu, huzurlu yarınlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Haberi Paylaş