10 Kas 2017

Başkan Cüneyt Yemenici’nin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısı ile mesaj yayımladı.

Başkan Yemenici mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Hayatını Aziz Milletimize hizmete, Türk Milleti’nin bağımsızlığına, refah ve mutluluğuna adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. yılında, rahmet ve şükranla anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, O’nun gösterdiği, ilim ve fennin aydınlattığı yolda, gelişmesini sürdürmüş; güçlü ekonomisi, dosta güven, düşmana korku veren kahraman ordusu, tarihi ve kültürel değerleriyle dünya devletleri arasında hak ettiği yeri almıştır. Milletimiz; Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’imizin temsil ettiği değerleri her şartta korumak, yüceltmek suretiyle gösterdiği çağdaş muasır medeniyet hedefine ulaşmak için çaba gösterecek, Cumhuriyetimizi yeni eserlerle, üstün başarılarla güçlendirecek, sonsuza kadar yaşatacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bugün büyük Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer almıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” diye belirtti.

Haberi Paylaş