09 Tem 2019

ALEYNA TİLKİ GECEYE DAMGASINI VURDU

Akçakoca Belediyesi’nin, 17’inci Uluslararası Kültür, Turizm ve Fındık Festivali etkinlikleri kapsamında sahne alan ünlü şarkıcı Aleyna Tilki çoğunluğu gençlerden oluşan balıkçı barınağını dolduran yaklaşık 40 bin kişiye coşku dolu bir gece yaşattı.

Akşamın erken saatlerinden itibaren Barınak Konser alanının doldurmaya başlayan yerli yabancı binlerce vatandaş önce yerel sanatçılar Candeniz Çakaloğlu, Bora Cumhur, Hüseyin Alpbayrak’ı izlediler. Saat 22.00 de Aleyna Tilki’nin denizden tekneyle gelip sahneye çıkmasıyla adeta yer yerinden oynadı. On binlerce gencin şarkılarına eşlik ettiği ünlü sanatçı şovuyla ve sahne performansıyla fırtına gibi esti.

Sadece karada değil yüzlerce kişinin doldurduğu teknelerden de izlenen Aleyna Tilki, popüler şarkılarının yanı sıra birçok şarkıyı da seslendirdi. Akçakoca’ya çevre il ve ilçelerden illerden gelen hayranları ile birlikte yaklaşık 40 bin kişiye şarkılarını seslendiren Aleyna Tilki’ye katılımından dolayı teşekkür edip bir anı plaketi ve çiçek takdim eden Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz , festival düzenleme kararı almalarının ne kadar isabetli olduğunu karşılaştıkları bu ilginin gösterdiğine dikkat çekerek “Akçakoca bu tabloları özlemişti. Artık özlem bitti. Bu muhteşem tablo Akçakoca’da tekrarlanacak, sürekli olacak” dedi.

Başkan Yanmaz’ın plaket ve çiçek takdimi sonrasında plaketin ardından programına devam eden Aleyna Tilki konseri büyük bir coşku içinde gece yarısına kadar sürdü.

Haberi Paylaş