13 Haz 2018

Akevler Bölgesinde Mıntıka Temizliği Yapıldı

Çevre kalitesi yüksek yaşanabilir bir kent oluşturmaya yönelik temiz bir çevrede vatandaşların sağlıklı, mutlu ve çağdaş bir şekilde yaşama alanı oluşturmak adına Akçakoca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde ummalı çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmalar kapsamında Akevler bölgesinde temizlik işleri ekiplerince mıntıka temizliği yapıldı.
Mevsim şartları nedeniyle caddelerde oluşan toz ve çöplerin temizliği için başlatılan çalışmalarda yetkililer titizliği elden bırakmamaya gayret gösteriyor. Periyodik ve rutin çalışmalar dışında, başlatılan genel temizlik çalışmaları kapsamında koordineli bir şekilde çalışan temizlik ekipleri, gece-gündüz demeden çalışıyor.
Cadde ve sokaklar ekipler tarafından düzenli olarak önce araçlar tarafından, ardından temizlik görevlileri tarafından süpürülüyor. Kaldırım kenarlarında ve boş arazilerde büyüyen otlar biçildikten sonra geniş bir mıntıka temizliği yapılıyor.
Temiz bir çevrenin bilinçli bir toplumla gerçekleşebileceğini belirten Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici “Akçakoca’da başlattığımız hummalı temizlik çalışmalarız hız kesmeden devam ediyor. Biz daha güzel, daha çağdaş ve daha temiz bir Akçakoca için çalışıyoruz” diye ifade etti ve “En güzel temizlik kirletmemektir” sözlerine yer verdi.

Haberi Paylaş