15 Haz 2022

Akçakoca’da off-road yarışları heyecanlı anlara sahne oldu

Düzce Safari Off-Road Kulübünce (DÜSOF) 25. Geleneksel Akçakoca Off-Road Şenlikleri düzenlendi.
Düzce’nin Akçakoca ilçesindeki özel parkurda gerçekleştirilen etkinliğe, Türkiye’nin çeşitli illerinden 40 araç ve 80 sporcu katıldı.
Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz’ın start verdiği yarışlarda,Çamurlu ve engebeli etapları geçmeye çalışan sporcuların çoğu, çamura saplandıkları su havuzlarından çıkma mücadelesi verirken zorlu dakikalar yaşadı.
Hız parkurunda ise engebeli parkurda süreyle yarışan pilotlar, yarışları izlemeye gelen hız tutkunlarına heyecanlı dakikalar yaşattı.
Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, yaptığı açıklamada katılımın kendilerini memnun ettiğini söyledi.
Off-road sporunun doğayla iç içe bir spor olduğuna değinen Yanmaz “Doğancılar yolu üzerinde karayollarından devraldığımız alanı ilk kez Ofroad tutkunları için açtık. Kamp ve Mesire alanımızda ufak tefek eksikler olabilir. İlk kez düzenlememize rağmen katılım oldukça yüksekti.Yarışmaya 40 araç ve 80 sporcu katılım sağladı. Araçlarımız oldukça kaliteli ve güvenlikli. Motor anlamında büyük ve donanımlılar, o yüzden hızlı ve keyifli yarış oluyor. Katılımcılara ve ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür ederim.” diye konuştu.

Haberi Paylaş