29 Tem 2021

Akçakoca Belediyesi Temizlik Ekipleri Gece Gündüz Çalışıyor

Akçakoca Belediyesi Temizlik Ekipleri Gece Gündüz Çalışıyor
Akçakoca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gece gündüz demeden günün 24 saati cadde ve sokaklarda temizlik faaliyetlerini sürdürüyor.
AkçakocaBelediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, temizlik faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Ekipler, çöplerin kaldırılmasından, cadde ve sokakların yanı sıra pazar yerleri ile sahillerdin temizliğine kadar ilçenin dört bir yanını gece gündüz demeden temizliyor. Sabah saatlerinde cadde ve sokakların süpürülmesi ile başlayan temizlik çalışmaları gece geç saatlere kadar devam ediyor. Rutin çöp toplama işleminin yapılmasından sonra, çöp konteynerleri yıkayarak halk sağlığını tehdit edici unsurları ortadan kaldırıyor.
TEMİZLİK EKİPLERİMİZ SIKI ÇALIŞIYOR
Temizlik ekiplerinin mesai zamanı gözetmeksizin sürekli çalıştığını belirten Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, “Temizlik ekiplerimiz gece ve gündüz çalışıyor. İlçenin yoğun yerlerinden başlamak üzere parklardan tuttun da ara sokaklardan kent içerisindeki boş arsalara kadar temizletiyoruz. Girilmedik cadde ve sokak bırakmadan temizlik yapıyoruz. Ekiplerimiz, geceleri de merkezi cadde ve sokaklarda anlık temizlik yapıyor. Semt pazarları yine gece oluşturulan ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Yine gece boyunca çöp toplama araçlarımız çöp konteynerlerini topluyor. Düzenli olarak da çöp yıkama aracımız konteynerleri yıkayarak dezenfekte ediyor. Yaz Aylarının gelmesi ile birlikte Batı Karadeniz’in İncisi İlçemiz Akçakoca’ya yerli ve yabancı turist akını başladı. Temizlik işleri Müdürlüğümüz verdiğimiz talimatlar doğrultusunda vardiyalı sistem ile gece geç saatlere kadar aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.” dedi.

Haberi Paylaş