05 Eyl 2017

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Akçakoca’da 30 Ağustos Zafer Bayramı programı saat 10 : 00’da Cumhuriyet meydanında Atatürk büstüne çelenk sunma töreniyle başladı.
Törene Kaymakam Vekili Fatih Bayram, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, siyasi parti ilçe temsilcileri, daire müdürleri, oda ve dernek başkanları katıldı.
Tören, Kaymakam Vekili Fatih Bayram’ın ve Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla beraber resmî tören sona erdi. Tören sonrası Akçakoca Kaymakam Vekili Fatih Bayram makamda kutlamaları kabul etti. Sonrasında Kaymakamlık toplantısı salonunda konuklarla bir araya gelindi, günün anlam ve önemi üzerine sohbetler edildi.
Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici günün anlam ve önemine ilişkin şu sözlere yer verdi “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlayan süreçteki en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi, kahraman ordumuz ve aziz milletimizin şanlı tarihinde önemli bir yere sahiptir. Yüce Türk Milleti’nin verdiği onur ve büyük bir mücadele neticesinde, zaferle sonuçlanan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Tarihe altın harflerle yazılan, Yüce Türk Milleti’nin azim ve kararlılığının tüm Dünya Uluslarına ilan edildiği bu anlamlı zaferin 95. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü ve silah arkadaşlarıyla; vatanı, milleti ve bayrağı uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, Allah’ tan rahmet diliyorum” diye ifade etti.

Haberi Paylaş