Başkanın Özgeçmişi

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde, halkımızın göstermiş olduğu teveccühle göreve gelen, genç ve dinamik bir yönetim anlayışıyla çeşitli alanlarda yapılan pek çok atılımın öncüsü olan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’yi yakından tanıyalım.

 

Akçakoca’da Doğdu

Cüneyt Yemenici, 4 Kasım 1980’de Akçakoca’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Akçakoca’da tamamladıktan sonra Kabataş Erkek Lisesi’ni kazandı. Yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamlayan Yemenici, vatani görevini ise 2003-2004 yılları arasında Aydın’da yedek subay olarak yerine getirdi.

 

Eczacı Olarak Akçakoca’ya Hizmet Verdi

İstanbul’da aldığı lise ve üniversite eğitimi ile Aydın’da tamamladığı vatani görevinden sonra memleketine geri dönen Yemenici, iş hayatına atıldı ve eczacı olarak Akçakoca’ya hizmet vermeye başladı. 2005 yılında Akçakoca’da Nimet Eczanesi’ni kuran Yemenici, 2009-2011 yılları arasında Eczacılar Odası İlçe Temsilciliği görevini üstlendi.

 

Aktif İş Yaşantısıyla Tanındı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Düzce Genç Girişimciler Kurulu Kurucu Üyeliği’ne seçilen Yemenici, şu anda da TOBB Düzce Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor. Bunun yanı sıra 2013 yılında da Ticaret Odası seçimlerine giren Yemenici, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi. Yemenici buradaki görevine de Meclis Üyesi olarak devam ediyor.

 

Genç ve Dinamik Bir Siyasi Yaklaşım Ortaya Koydu

Aktif siyasi yaşantısına, 2005 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Akçakoca İlçe Teşkilatı’nda başlayan Yemenici, yönetim kurulunda görev aldı. Teşkilatta iki dönem başkan yardımcılığı yapan Yemenici, yaklaşık bir yıl boyunca da vekaleten ilçe başkanlığı görevini sürdürdü. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri sürecinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Akçakoca Belediye Başkan Adayı olarak genç ve dinamik bir siyaset anlayışıyla çalışmalarını hızlandıran Yemenici, Akçakoca Belediye Başkanlığı’na seçildi. Eczacı, iş adamı ve siyaset adamı kimliğinin yanı sıra örnek bir aile babası profili de çizen Yemenici evli ve üç çocuk babası.

Paylaş